Повернутися до звичайного режиму

Історія закладу освіти

В с. Сунки школа існує з 1863 року. Спочатку вона називалася церковно–приходською з чотирирічним навчанням. Першим учителем був Шабашевич. Навчання проводилося у поповій хаті, де була розміщена лікарня .

У 80–х роках земство почало будувати школу. Більшу частину коштів на її будівництво відвела поміщиця, яка володіла землями с. Сунки Яшвіль Наталія Миколаївна, що на той час була людиною з прогресивними поглядами .

/Files/images/1.jpg

Ця школа стала називатися двокласною земською . Директором був Бернацький Павло Миколайович .

До 1929 року школа була з чотирирічним навчанням. Потім її перейменували в трудову семирічну школу. Перший випуск сього класу був у 1932 році. В 1936 році перейменовують трудову семирічну школу в середню . Перший випуск 10 класу був у 1939 році.

Після звільнення села від німецько–фашистських загарбників, навчання в школі розпочалося 22 лютого 1944 року .Спочатку набрали учнів тільки в 1- 6 класи.

Зразу після війни навчання велося у дві зміни . Було по 3– 4 початкових класи, старших класів було по два.

В 1958 році почали будувати школу на території земської школи, яка була спалена німцями в роки Другої світової війни .

В новій школі навчання розпочалося з 1961 року .

/Files/images/2.jpg
Педколектив 1963 рік

/Files/images/storya_shkoli/3.jpg
Педколектив 1969 рік

Школа була невеликою, а тому початкові класи навчалися в приміщенні колишньої гончарні. Лише з побудовою ще одного корпусу на території школи в 1973 році , школа почала працювати в одну зміну.

В післявоєнний період повну загальну середню освіту здобули біля 2 тис. випускників. З них стали: вчителями – 44 випускники, лікарями – 25, інженерами – 19, агрономами – 9, працівниками культури – 19, офіцерами – 22, обіймали керівні посади різного рівня – 45 осіб. Є серед випускників школи журналісти, підприємці, художники, викладачі ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації.

/Files/images/storya_shkoli/4.jpg
Педколектив 1975рік

/Files/images/storya_shkoli/5.jpg
Педколектив 1986 рік

З 1980 р. 60 випускників закінчили школу із золотими та срібними медалями .

З честю і гідністю виконали інтернаціональний обов’язок в Афганістані: Луценко С.О, Корнієнко С.П.

Пройшли випускники школи і пекло Чорнобиля . Серед них – Бердник А.М. , Шашков В.В.

Щороку учні школи беруть активну участь в предметних учнівських олімпіадах, роботі МАН, конкурсах, вікторинах, спортивних змаганнях. Протягом останніх 5 років школа посідає в районі по рейтингу 6-7 місця. Наші учні є переможцями районних олімпіад, конкурсів, вікторин і учасниками та призерами обласних.

/Files/images/storya_shkoli/6.jpg
Педколектив 2012 рік

В 2021 році заклад освіти став у підпорядкуванні Березняківської сільської ради та змінив назву на Комунальний заклад "Сунківський ліцей" Березняківської сільської ради .

Значна увага у вихованні ліцеїстів приділяється екологічному вихованню. Класні керівники планують роботу так, щоб кожен учень зробив хоч маленький вклад у збереження чистої екології рідного краю. Учні піклуються про молодий фруктовий сад, посаджений ними біля ліцею до 100- річчя Української Революції, турбуються про трояндову «Алею випускника», учні закладу беруть участь у акції «Квіти біля школи», працюють у проекті «Шкільне подвір’я – острівець мого дитинства».

Ліцей з січня 2020 по червень 2021 років був учасником проекту «Демократична школа: програма підтримки освітніх реформ в Україні» (п′ята хвиля). Основна мета проекту – підтримка демократичного розвитку та системних змін в освіті України, сприяння втіленню принципів Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та прав людини та зміцнення суспільної єдності й взаєморозуміння між різними регіонами нашої держави.

Виявити та реалізувати в кожній дитині найкращі людські якості, а потім надати інструментарій для досягнення вершин у подальшому житті – такі наші прагнення. Саме тому, педагогічний колектив працює над проблемою оптимального поєднання традиційних та інноваційних технологій в навчально–виховному процесі школи та забезпеченні високої якості освіти випускника школи.

Кiлькiсть переглядiв: 930

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.